Muuseumiöö 2022 "Öös on unistusi"

Viimati uuendatud:  24.04.2022

21.mail 2022 toimub üle-eestiline muuseumiöö, mille teemaks on "Öös on unistusi". Eesti Juudi muuseum on avatud sel päeval kell 18-23, viimane tegevus lõpeb aga alles enne keskööd. Meie muuseum pakkub sel päeval külastajaile erinevaid tegevusi. Eesti Juudi muuseumi koduleht muuseumiöö veebilehel. Üritus toimub koostöös Eesti Juudi Kogukonna ja Tallinna sünagoogiga.

Eesti Juudi muuseumi kava 21.04.2022

Kellajad Tegevused
18-23.00Muuseum on avatud. Võimalus kasutada audiogiidi eesti, inglise ja vene keeles. Kogukonna keskuse 3.korrusel.
Näitus "Eesti ja Iisrael - 30 aastat sõprust". Kogukonna keskuse 1.korrusel.
18–22.00Koššerveinide degusteerimine. Annetajad võivad saada koššerveini pudeli ja Eesti Juudi Kogukonna trükised. Kogukonna keskuse 1.korruse fuajees.
18-19.40Registreerimine on lõppenud. Grupp on täis. Muuseumi ja sünagoogi külastamine koos giidiga. Lisainfo: museum@jewish.ee
18.15-19.30Tegevused lastele (kulinaaria töötuba, liikuvusmängud, joonistamine, Iisraeli animafilmid). Kogukonna keskuse 3.korrusel.
19.45-20.15Dokumentaalfilm „Siima Škopi muinasjutuline maailm“. Režissöör Rein Raamat. Raamat-film, 2009. Kogukonna keskuse 1.korrusel.
20-21.40Регистрация закончена. Группа заполнена. Дополнительная информация: museum@jewish.ee
20.15-21.30Tegevused lastele (kulinaaria töötuba, liikuvusmängud, joonistamine, Iisraeli animafilmid). Kogukonna keskuse 3.korrusel.
22-22.40Kontsert Kogukonna keskuse 1.korruse saalis. Esinevad: viiulimängija Olha Šelešneva, kammerorkestri „Kyiv Mozart Orchestra“ kontsertmeister ja kunstiline juht (Kiiev, Ukraina).duo „Ma-s-Ka“ Marika Guralnik ja Ekaterina Erlich „Unistused armastusest“. Kogukonna keskuse 1.korrusel.
22.50-23.30Sabati lõpetamise tseremoonia ehk Havdala (heebrea keeles „eraldumine“). Sabat on juudi kalendri iganädalane pühalik puhkepäev, mis algab reedel õhtul 18 min enne päikese loojangut ja lõpeb laupäeval õhtul vähemalt kolme tähe ilmumisel taevas. Kogunemine Kogukonna keskuse 1.korruse saalis, kus antakse sissejuhatus Sabati tähendusest judaismis ja juutide elus ning seejärel minnakse Tallinna Sünagoogi, kus toimub tseremoonia, mille lõpus saab degusteerida koššerveini. Tseremooniat viib läbi Eesti pearabi Šmuel Kot.