Muuseumiöö 20.05.23 "Öös on liikumist"

Viimati uuendatud:  30.04.2023

20.mail 2022 toimub üle-eestiline muuseumiöö, mille teemaks on "Öös on liikumist". Eesti Juudi Muuseum on avatud sel päeval kell 18-23, viimane tegevus lõpeb aga alles enne keskööd. Meie muuseum pakkub sel päeval külastajaile erinevaid tegevusi. Eesti Juudi muuseumi koduleht muuseumiöö veebilehel. Üritus toimub koostöös Eesti Juudi Kogukonna ja Tallinna sünagoogiga.

Eesti Juudi muuseumi kava 20.05.2023

KellajadTegevused
18-23.00Muuseum on avatud. Võimalus kasutada audiogiidi eesti, inglise ja vene keeles. Sissepääs on tasuta, kuid me ei ole vastu lahketele annetustele muuseumi heaks (sularahas või pangakaardiga, vaata https://museum.jewish.ee/kulastamine/annetused/ ).
18-22Koššerveinide degusteerimine. Annetajad võivad saada kingitusekskoššerveini pudeli ja Eesti Juudi Kogukonna trükised. Kogukonna keskuse 1.korruse fuajees.
18-18:45Iisraeli tantsutund "Tule ja õpi tantsima". Juhendab Mark Nepomnjaštši. Kogukonna keskuse 4.korrusel.
18:45-19:15Juudi roogade degusteerimine. Kogukonna keskuse fuajees.
19-19:30Juudi laulud ja meloodiad trio MY GOSH! esitlusel. Kogukonna keskuse saalis.
Muuseumi ja sünagoogi külastamine koos giidiga (eesti keeles). Kogunemine Juudi Kogukonna keskuse 1.korrusel. Vajalik eelregistreerimine  https://forms.gle/Pi6bPdZyBu6xc6528 REGISTREERIMINE ON LÕPPENUD!
20:30-21:00Juudi roogade degusteerimine. Kogukonna keskuse fuajees.
19-21:00Tegevused lastele (kulinaaria töötuba, liikuvusmängud, joonistamine). Kogukonna keskuse 2.korrusel.
Посещение музея и синагоги в сопровождении гида. Сбор на I этаже Общинного центра. Необходима предварительная регистрация https://forms.gle/TiQKpSKyKnvMDkhu5 РЕГИСТРАЦИЯ ЗАКОНЧЕНА.
21-21:30Juudi laulud ja meloodiad trio MY GOSH! esitlusel. Kogukonna keskuse saalis.
22.50-23.30Sabati lõpetamise tseremoonia ehk Havdala (heebrea keeles „eraldumine“). Sabat on juudi kalendri iganädalane pühalik puhkepäev, mis algab reedel õhtul 18 min enne päikese loojangut ja lõpeb laupäeval õhtul vähemalt kolme tähe ilmumisel taevas. Kogunemine Kogukonna keskuse 1.korruse saalis, kus antakse sissejuhatus Sabati tähendusest judaismis ja juutide elus ning seejärel minnakse Tallinna Sünagoogi, kus toimub tseremoonia, mille lõpus saab degusteerida koššerveini. Tseremooniat viib läbi Eesti pearabi Šmuel Kot.

Muuseumiöö tegevused algavad ja toimuvad Eesti Juudi Kogukonna keskuses aadressil Karu 16. Sissepääs peavärava kaudu. Tallinna sünagoogi külastamine toimub ainult rühmaga koos giidiga.
Palume tulla kas jalgsi, jalgratta või ühistranspordiga. Juhised on leitavad Eesti Juudi Muuseumi veebilehelt .
Täiendavalt Eesti Juudi muuseumi püsiekspositisoonile on võimalik külastada holokaustis hukkunud Eesti juutide mälestusgaleriid ja 2 näitust: ennesõjaaegse Eesti ülemrabi Aba Gomeri elust ja tegevustest ning Eesti ajalehtede kajastustest 1938.aasta novmbris Saksamaal toimunud juudipogromist ehk Kristallööst.