Muuseumi ja pakutavate põhiteenuste ligipääsetavus

Viimati uuendatud:  13.10.2023
  1. Asukoht ja juurdepääs
    1.1. Eesti Juudi Muuseum (edaspidi EJM) asub Eesti Juudi Kogukonna keskuse hoones (Karu t 16, Tallinn) 3.korrusel, kuhu viib trepp.
    1.2. Hoone juurdepääsu juhiste kirjeldus on toodud EJM veebilehel aadressil https://museum.jewish.ee/kulastamine/
    1.3. EJM külastajad võivad soovi korral külastada ka Tallinna sünagoogi, mis asub Kogukonna keskuse kõrval.
  2. Ligipääsetavus liikumispuuetega külastajaile.
    2.1. Kogukonna keskuse ja Tallinna sünagoogi juurde saab pääseda tänavalt hoovi parkla värava kaudu. Värava avab Kogukonna keskuse valvur. Vastav palve tuleb esitada, vajudes esmalt nupule „MUSEUM“ värava juures ja vastates valvuri päringule.
    2.2. Sissepääs Kogukonna keskusesse asub hoovi parkla värava vastas.
    2.3. Hoones, kus asub EJM, puudub lift.
    2.4. EJM ekspositsiooniga võib tutvuda virtuaalselt veebilehel https://museum.jewish.ee/kulastamine/videotuur/ , mis on varustatud ka audiotekstiga eesti, inglise ja vene keeles.
    2.5. EJM täiendavaid teenuseid (https://museum.jewish.ee/kulastamine/eesti-juudi-muuseumi-teenused/) saab kasutada ka interneti vahendusel või kohapeal EJMi personali abiga.
    2.6. Vaba juurdepääs on tagatud Eesti Juudi Kogukonna sotsiaalkeskuse näituse saali, mis asub hoone 1.korrusel ja kus on olemas inva WC.
    2.7. Juurdepääs Tallinna sünagoogi hoovilt toimub läbi panduse, mis asub sissepääsust vasakul.
    2.8. 2.8. Tallinna sünagoogi 1.korruse fuajees näidatakse kadunud Tartu ja Tallinna sünagoogide piltide koopiad EJM kogust ning seal on olemas inva WC.
    2.9. Tallinna sünagoogi 2.korruse peasaali ja Tallinna sünagoogi ajaloole pühendatud püsinäitusele võib pääseda liftiga.
  3. Ligipääsetavus kuulmise- ja nägemuspuuetega külastajaile
    3.1. Juurdepääs Kogukonna keskusesse toimub vastavalt p-s.1 toodud juhistele.
    3.2. Täiendava abi tagamiseks tuleb eelnevalt teavitada EJMi personali soovist külastada muuseumi, külastaja puude iseloomust ja nõutud abist ning saabumisajast.
    3.3. Kuulmisepuuetega külastajaile on tagatud võimalust tutvuda ekspositsiooniga ja näitustega, lugedes seletavaid tekste reeglina eesti ja vene keeles. Viipekeele tõlgi olemasolul annab EJM  personal täiendavaid seletusi ja vastab küsimustele.
    3.4.Nägemuspuuetega külastajaile antakse suulised seletused, kuhu lisatakse detailsemaid kirjeldusi.
  4. Esmaabi osutamine
    4.1. Esmaabi kapp asub Kogukonna keskuse 2.korrusel.
    4.2. Kogukonna keskuses on olemas töötajad, kes on läbinud esmaabi koolituse ja on pädevad vajadusel osutama esmaabi kohapeal.

Meid toetab

© Eesti Juudi Muuseum
envelopephone-handsetmap-marker linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram