Meie muuseum sai ühe museaali võrra rikkamaks. See on reklaamleht jalgpallimatšist Soome juudi koondise (tolleaegses kõnepruugis koondus) ja Tallinna II vahel. Soome juudi kondises mängisid Helsingi, Viiburi ja Åbo ehk Turu esindajad. Tallinn II meeskonnas mängisid nn väikeste jalgpalliseltside mängijad. Mäng toimus 28.juulil 1927.aastal Kadrioru staadionil. Kohal oli 1000 pealtvaatajat.
Selle matši tulemustele pühendus oma reportaaži 30.juuli 1927 ajaleht „Kaja“ pealkirjaga „Soome juutide kaotus. Väikeseltside võit 4:3“ .
Ajaleht kirjutas: „Juudi koonduse toreda viigi 2:2 järele „Spordiga" (mäng toimus päev varem – EJM märkus), tekkis ärevus ka kohtamise suhtes mõne teisega. Ja mäng väikeseltside koonduse vastu näitas, et juudid ainult õnnega „Spordi" vastu sarnase resultaadi saavutasid.“ Reportaažis on üksikasjaliselt kirjeldatud Tallinna jalgpallurite tegevusi koos mängijate nimedega, kuid ei mainita Soome meeskonna nimesid. Siiski jätkus ka võitjaile kriitikat ajalehe poolt: „Väikeseltsid esitasid ühtlast mängu ilma väljapaistvuseta üksikmängijaist. Poolajal ei suutnud mehed siiski veel ühtteist leida, kuid teisel poolajal võttis surumine juba ladusama ilme. Siiski peame ütlema, et seekordne väikeseltside mäng kahvatum oli Tallinn 2 – Riia 2 kohtamisest.“
Reklaamilehest saame teada, et peale jalgpalli võistlust kutsuti koosviibimisele koos meeskondadega kohvikusse „Cafe Marcelle“. 1925.aastal äsja valminud Jegorovi maja keldris Teenri tänaval (hiljem Raekoja plats 2) perekond Leeri poolt avatud asutus sai üsna populaarseks einestamise ja meelelahutuse kohaks Tallinnas, mille külastamiseks tuli lauad ette tellida. Siin esinesid populaarsed lauljad ja ansamblid, korraldati tantsumaratone. Ka menüü pakkus külastajaile häid elamusi. Koosviibimisel meeskondadega pakuti bovrili, mida soovitati just sportlastele. Bovril on paksu ja soolase loomaliha pasta, mille töötas välja 1870. aastatel John Lawson Johnston Suurbritannias. Bovrilist saab jooki (Ühendkuningriigis nimetatakse seda "veiseliha teeks") valmistada kuuma vee või harvemini piimaga lahjendades. Seda saab kasutada suppide, puljongite, hautiste või putrude maitsestamiseks või määrdena, eriti röstsaial.
Sellest leiust teavitasime ka Helsingi Juudi Kogukonna esimeest Yaron Nadbornikut, kellele selline info oli üllatusena. Reklaamleht leidis anonüümseks jääda soovinud Nõmme elanik oma maja renoveerimisel. Kuigi see juhtum otseselt eesti juutidega seotud ei ole, siiski märkime, et enne 1940.aastat Eesti ja Soome juutide vahel olid väga tihedad kontaktid spordi erinevatel aladel. See on aga teise juttu teema.